EAE Şirketler Grubu; elektrik sektöründeki yolculuğuna, 1973 yılında kurmuş olduğu EAE Elektrik ile Güngören’ de bulunan fabrikasında başlamıştır. Artan üretim kapasitesi sonucu imalatını, 1995 yılında İkitelli’de ki modern fabrikasına taşımıştır. 2007 yılında ise, Esenyurt’da kurmuş olduğu fabrikalarını faaliyete geçirerek, üretim alanını arttırmıştır.

EAE ELEKTRİK

EAE Elektrik A.Ş. üretimlerini, Esenyurt’ta bulunan, şirket merkezinin de içinde yer aldığı 4 adet fabrikasında sürdürmektedir.

EAE 1-2 fabrikalarında son teknoloji ekipmanlarıyla yurtiçi ve yurtdışı piyasaları için ‘’Busbar Enerji Dağıtım Sistemleri’’ EAE 3-4 fabrikalarında ise ‘’Kablo Taşıma Sistemleri’’ üretimi yapılmaktadır.

Türkiye’ de geniş bir bayi ve yetkili satıcı sayısına sahip olan EAE Elektrik, ürünlerini bugün 90’ı aşan ülkeye ihraç etmektedir.

EAE Elektrik ürünlerinin kullanım alanları arasında; sanayi tesisleri, tekstil sektörü, iş merkezleri, otomotiv sektörü, alışveriş merkezleri, yüksek katlı binalar, fabrikalar ve ofisler yer almaktadır.

EAE A.Ş.’nin faaliyet gösterdiği alanlar:

 • Döşeme Altı Kanal Sistemleri

 • Busbar Enerji Dağıtım Sistemleri

 • Aydınlatma Busbar Sistemleri

 • Trolley Busbar Sistemleri

 • İç Tesisat Çözümleri

 • Kablo Kanalları

 • Askı Sistemleri'dir

EAE AYDINLATMA

Şirket, çağdaş aydınlatma tekniğine uygun ürünler sunmak için Ar-Ge çalışmalarını sürekli güncel tutmaktadır.

EAE Aydınlatma A.Ş. yatırım ve işletme maliyetlerini en aza indiren; rahat, verimli, güvenli, çevreye uyumlu, enerji tasarruflu çalışma ortamı için her geçen gün kendisini yenileyen bir kuruluştur.

Satış öncesi projelendirme ve proje değerlerini korumak için satış sonrası destekte uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.

Profesyonel iç aydınlatma konusunda yoğunlaşan çalışmalarında ışık mühendisliği yapan EAE Aydınlatma, enerji tasarruflu ve çevre dostu aydınlatma anlayışıyla üretimlerini sürdürmektedir.

Aydınlatma A.Ş.’nin faaliyet gösterdiği alanlar:

 • Enerji Tasarruflu Endüstri Çözümleri

 • Enerji Tasarruflu Ofis Çözümleri

 • Dekoratif Aydınlatma Çözümleri

 • Enerji Tasarruflu Cadde ve Yol Aydınlatma Ürünleri

EAE TEKNOLOJİ

Vizyonumuz, gelişmiş kullanıcı ara yüzü tasarımı ve güçlü sunucu yazılımları sayesinde bina otomasyon sektöründe bir çığır açmaktır.

Enerji verimli ve yüksek konforlu bir atmosfere sahip binalar oluşturmanın geleneksel çözümlere göre çok daha kolay ve ekonomik olması gerektiğine inanıyoruz. Geliştirdiğimiz sistem kullanıcının gerçek ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre kolayca özelleştirilebilir, sınırsız genişletilebilir ve uluslararası standartlara tam uyumludur. EAE Teknoloji olarak; hiçbir zaman, kendi özel protokollerimiz etrafında, sektördeki mevcut ürün ve teknolojilerden bağımsız ve kapalı bir sistem sunmayacağız. Bu yaklaşım, binalarda zaman içinde oluşabilecek yeni ihtiyaçların karşılanamaması veya tek üretici olarak bizim ürünlerimize bağımlı kalınması ihtimalini tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Bu doğrultuda, bina otomasyonu yazılım ve saha ekipmanlarında geleceğin teknolojisini bugüne getiren; Kinexa aydınlatma yönetim sistemi, Hyperion izleme & kontrol yazılımı ve KNX & DALI cihazlarından oluşan temel ürün gamımızı dünyaya sunmaktan gurur duyuyoruz.

EAE MAKİNA

EAE Makine’nin 16 yılı aşan tecrübesi, ileri teknolojinin makina ekipman imalatına uygulanmasında yol gösterici olmuştur.

Şirketin üretim programını; motorlu ve motorsuz açıcılar, bant doğrultucular, elektronik rulo sürücüler, sarıcılar, rulo doğrultucu sürücüler, boy kesme hatları, sürekli esnek üretim hatları, roll form makinaları, dilme ve boyutlama hatları, rulo işleme hatları, bu ürünlerden oluşan tam otomatik boy kesme, çoklu bant hazırlama, perforasyon hatları oluşturmaktadır.

EAE Makine, standart modeller dışında müşterinin ihtiyacına uygun olarak tasarlanıp geliştirilen sac işleme hatlarını da üretim programına dahil etmiştir.

EAE RUSYA

Rusya Aleksandrov’ da Kablo Kanalı ve Askı Sistemleri ve Endüstriyel Aydınlatma Armatürleri üretimi yapan fabrikamız 2014 yılında faaliyete başlamış olup 2015 yılı itibariyle busbar imalatına da başlamıştır.

EAE İTALYA

Merkezi Milano’da yer alan EAE ITALIA, %100 EAE ELEKTRİK A.Ş. firmasının alt kuruluşu olup, İtalya’da ki 18 adet yerel bayisi ile EAE Grup’a ait ürünlerin pazarlama ve satışını üstlenmiştir. EAE ITALIA Srl. Firmasındaki İtalyan personel, aldıkları eğitimler ile EAE kültürünü İtalya pazarına taşıma görevini de üstlenmiştir.

EAE ITALIA, EAE Grubun tüm ürünlerini İtalyan müşterilere ilk elden ulaştırarak, yerinde teknik ve ticari her türlü desteği verip, EAE Grubun en önemli hedefi olan “tam müşteri memnuniyeti” ilkesini hedeflemektedir.