PanelMaster uluslararası kabul gören laboratuvarlarda tip-testleri yapılıp sertifikalandırılmış modüler yapıda, farklı uygulamalara adapte edilebilecek şekilde geliştirilmiş alçak gerilim kuvvetli akım pano sistemidir.

Uluslararası pazarda kabul gören 7 farklı şalt markası ile işletmelerin ve tesislerin ihtiyaç duyabileceği en yüksek teknik değerlerde Form 4B ye kadar IEC 61439-1/2 standartlarının ön gördüğü tüm tip testlerinden başarı ile geçerek uluslararası DEKRA laboratuvarları tarafından sertifikalandırılmıştır.

PanelMaster panolarımız, alçak gerilim panolarında tip testler kadar önem arz eden IEC 61641 standartlarındaki iç ark testlerinden yüksek teknik değerlerde başarı ile geçerek uluslararası DEKRA laboratuvarları tarafından sertifikalandırılmıştır.

Ayrıca işletmelerin ve tesislerin sismik güvenliği göz önüne alınarak yapılan çalışmalar sonucunda PanelMaster IEC 60068 standardındaki sismik testlerden richter ölçeğine göre 7 ve üzeri depremlere dayanabilecek şekilde başarıyla geçerek uluslararası VIRLAB laboratuvarları tarafından sertifikalandırılmıştır.

PanelMaster sahip olduğu geniş sertifikasyonlarıyla IEC standartlarının geçerli olduğu tüm uluslararası pazarlardaki şartnameleri karşılayabilmektedir.

Alçak gerilim tip test panolarımız sadece PanelMaster Partner ve PanelMaster Gold partner tarafından uygulanabilmektedir. Talep edilmesi durumunda PanelMaster teklif almak için bizlere ve PanelMaster partnerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

İnsan yaşam kalitesini artırmak, can ve mal güvenliğini sağlamak adına standartlar her geçen gün yenilenmekte ve geliştirilmektedir.

Her alanda standartlar üzerinde yapılan değişikliklerin hayata geçirilebilmesi için ürünlerin, projelerin ve uygulamaların yetkin firmalar tarafından yapılması önemlidir.

Alçak gerilim tip testli pano sistemleri için de aynı durum söz konusudur.

Alçak gerilim tip testli pano sistemlerinin doğru ve eksiksiz olarak tesis edilebilmesi için doğru proje ve şartnamenin hazırlanması, ilgili standartlara uygun doğru ürünün seçilmesi, işinde uzman eğitimli doğru uygulamacılar tarafından elektro-montajının yapılması çok önemlidir.

Bu beklentileri karşılamak adına Türkiye genelinde başlatmış olduğumuz PanelMaster partnerlik sistemimiz ile PanelMaster Gold konseptinde siz müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Standart PanelMaster uygulamasında proje bazlı yetkilendirilmiş firmalar tarafında uygulama yapılırken, PanelMaster Gold uygulamasını sadece EAE Elektroteknik tarafından belirlenmiş teknik ve ticari kriterleri sağlayarak 1 yıl boyunca standart PanelMaster ve PanelMaster Gold konseptindeki ürünlerimizin montajına ve satışına hak kazanan pano firmaları yapabilmektedir.

Standart PanelMaster uygulamasında projenin kontrol edilmesi işverenin talebi ile yapılırken PanelMaster Gold uygulamasında her proje için işverenin isteğine bakılmaksızın yerinde tespit ve lisanlama işlemi yapılmalıdır.

Standart PanelMaster uygulamasında panolar gümüş rengi rozetler ile lisanlandırlırken, PanelMaster Gold uygulamasında lisanslandırma için altın rengi rozetler kullanılmaktadır.

PanelMaster Gold uygulamalarında zorunlu olarak, Standart PanelMaster uygulamalarında işveren talebine bağlı olarak yerinde tespit ve lisanslama uygulaması ülkemizde sadece EAE Elektroteknik tarafından uygulanmakta olan ayrıcalıklı bir hizmettir.

Elektro-montajı biten panolar için PanelMaster lisansı alınmak istenmesi durumunda nihai üreticinin istenilen bilgilerle beraber  PanelMaster lisanslama ekibine başvuruda bulunması gerekmektedir. Yapılan başvuru sonucunda lisanslama ekibi  yerinde tespit işlemi için tarih belirleyip yerinde tespit ekibini yönlendirir.

Yerinde tespit ekibi panolara ait dokümanların ve bu dokümanlarla pano etiketlerinin eşleşip eşleşmediğini kontrol eder. Dokümanlarda uygunsuzluk yok ise panolarda ölçümler gerçekleştirilir. Yapılan ölçümlerden sonra her pano gözüne ait fotoğraf çekimi yapılıp kontrol formu eksiksiz bir şekilde doldurulur.

Kontrol formu ve fotoğraflar yerinde tespit ekibi tarafından lisanslama ekibine rapor edilir. Lisanslama ekibi tarafından yapılan incelemelerde uygunsuzluk bulunmadığı durumda, söz konusu panolar lisanslanmış olur ve lisans rozetleri panolara takılmak üzere nihai üreticiye lisanslama ekibi tarafından gönderilir. Lisans rozeti olmayan panolar PanelMaster olarak lisanslandırılmamış sayılır.

Bu organizasyon sayesinde pano firmaları tarafından tip test standartlarının daha iyi anlaşılması, proje firmalarının şartnamelerde belirttiği şartların sağlanması, taahhüt firmalarının ve yatırımcı firmaların tip test anlamında eksiksiz lisanslanmış pano sistemi satın alması sağlanmaktadır.

Böylelikle müşterilerimizin tip test görünümlü pano değil; tasarım doğrulaması yapılmış ve lisanslanmış  tip testli pano alması garanti edilmiş olmaktadır.